czwartek, 1 sierpnia 2013

"Rudo" - bransoletka sutasz (wyzwanie sutaszowe)


Po raz pierwszy postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu sutaszowym, zorganizowanym przez  Lift Summer Crafts oraz Ewelinę Rząd (SAADIA). 
Muszę przyznać, że dzięki Ewelinie zmotywowałam się do pracy i w końcu zrealizowałam projekt letniej bransoletki, którą już od dawna miałam zamiar uszyć. 

Wyzwanie polegało na uszyciu bransoletki sutaszowej, według schematu przygotowanego przez Ewelinę. I tak, główne wytyczne jakie należało spełnić to: bransoletka musiała zostać uszyta z 2, 3 lub 4 jednakowej długości sznurków z wykorzystaniem 5, 6 lub 7 kamieni "głównych". Praca powinna była zachować formę podobną do projektu. Kolor tasiemek, wielkość koralików dobór materiałów, zapięcia, a także wszelkie ozdoby - dowolne.

I tak powstała bransoletka "Rudo". W tym projekcie wykorzystałam czerwony Koral oraz naturalny Turkus w postaci nieco "surowych" oponek i okazałych owalnych bryłek. Uzupełnieniem całości są srebrne "miseczki", w objęciach których schowały się kuleczki czerwonego Korala. Bransoletka zapinana na karabińczyk (srebro próby 925), z możliwością regulacji (łańcuszek). Tył podklejony skórką naturalną w kolorze czerwonym. Bransoletka lekka, kobieca i pomimo, iż prosta w swym projekcie, to przykuwa wzrok ;)