niedziela, 27 maja 2012

"KaKadu" - wisior sutasz

"KaKadu" - Muszla Abalone i AmetystyWisior "KaKadu" - to trzeci przedmiot wykonany w technice haftu sutasz, pochodzący z kolekcji "KaKadu". Mimo, iż jest niepozorny, to zapewniam że nie sposób oderwać od niego oczu. Dlaczego? Za sprawą pięknego okazu Muszli Abalone, która mieni się feerią barw począwszy od błękitu po morską zieleń, złoto i przenikliwy fiolet. Ponieważ sama muszla jest piękna i posiada przysłowiowe to "coś", postanowiłam jedynie "objąć" ją sutaszem w kolorach energetycznej żółci, ciepłego fioletu, turkusowego nieba we Włoszech oraz wiosennej zieleni, dla podkreślenia jej piękna. Uzupełnieniem sutaszu, są fasetowane kuleczki Ametystu. Uroku dodaje piękna zawieszka, wykonana w całości ze srebra wysokiej próby. Tutaj każdy element, kuleczka, paseczek - zostały nałożone ręcznie. I tak oto, wisior zawisł na pięknych skórzanych rzemieniach, kolorystycznie dobranych do taśm sutaszu :) Tył podklejony cieniutkim filcem w kolorze fioletowym. Całość zaimpregnowana obustronnie, w celu ochrony przed zabrudzeniami.

status: dostępny
cena: 300,-
waga: 30g
wymiary: 6cm; długość wisiora 34cm

"KaKadu" - bransoleta sutasz


"KaKadu" - bransoleta sutasz - to kolejny element wchodzący w skład zestawu zainspirowanego, kolorowymi piórami papug. Bransoleta została misternie wyhaftowana z tasiemek w kolorach: energetycznej żółci, ciepłego fioletu, turkusu oraz wiosennej zieleni. Uzupełnieniem haftu jest szeroka skórzana bransoleta, w bardzo modnym w tym sezonie, kanarkowym kolorze. Całość bardzo egzotyczna, przyciągające uwagę. Analogicznie wykorzystałam minerały, których użyłam do stworzenia kolczyków "KaKadu", a więc piękne pastylki muszli Abalone - mieniące się kolorami tęczy, urokliwe Ametysty, oponki Cytrynu i malutkie fasetowane kuleczki Peridotu.

Jak Wam się podoba? Ja jestem z niej bardzo zadowolona, wręcz dumna :) Na jej wykonanie poświęciłam naprawdę wiele czasu, ale uważam że było warto. Sądzę, że wielkim plusem tej bransolety jest możliwość regulacji, dzięki której można ją dopasować do (chyba) każdego nadgarstka :)


W planach więcej tego typu bransolet, m.in. w kolorze pomarańczowym, turkusowym, białym, więcej nie zdradzę ;)

"KaKadu" - kolczyki sutasz

"KaKadu" - Muszla Abalone, Ametysty, Cytryn i Peridot"KaKadu" - kolczyki sutasz wykonane z tasiemek sutasz w kolorach: energetycznej żółci, ciepłego fioletu, turkusu oraz wiosennej zielonej trawy :) Muszę Wam zdradzić, iż mam słabość do Muszli Abalon. Dlatego centralny punkt kolczyków, stanowią właśnie piękne pastylki tej muszli, mieniące się kolorami tęczy, niczym kolorowe pióra papug. Stąd nazwa kolekcji. Piszę kolekcji, gdyż owe kolczyki są jednym z trzech elementów składających się na zestaw biżuterii sutasz o tej nazwie. Pastylki okalają piękne fasetowane oponki Ametystu. Wykorzystałam również Cytryny i fasetowane kuleczki Peridotu.

status: niedostępne