niedziela, 11 sierpnia 2013

"Leyla" - Lapis Lazuli i 24 karatowe złoto (aukcja dla Wandy)
Lapis Lazuli nazywany niebieskim złotem Afganistanu, gdyż po dzień dzisiejszy największe jego złoże znajduje się właśnie w Badachszanie. Tam też, kamień jest najwyższej jakości. Od dawna wydobywa się go także nad Bajkałem, zaś nieco jaśniejsza jego odmiana pochodzi z Chile i USA. Nazwa tego pięknego kamienia, pochodzi z perskiego słowa ledżward, późniejsze łacińskie formy dały polskie lazur, który określa specyficzny odcień koloru ciemnoniebieskiego. Najpiękniejsze kamienie charakteryzują się równomiernym rozłożeniem barwy niebieskiej z połyskującymi gdzieniegdzie drobinkami pirytu.

Do stworzenia kolczyków "Leyla", wykorzystałam ów wymieniony wyżej kamień, w postaci kropli i kuleczek. Uzupełnieniem projektu są niespełna 2 mm srebrne kuleczki, pokryte 24 karatowym złotem. Tył kolczyków został podklejony skórką naturalną w kolorze granatowym. Obustronnie zaimpregnowane specjalistycznym preparatem w celu zwiększenia ich ochrony przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią. Kolczyki posiadają srebrne sztyfty, również pokryte 24k złotem.

Kolczyki zostały podarowane na aukcję charytatywną, której celem jest zbiórka pieniążków, na dalsze leczenie dziewczynki chorej na nowotwór złośliwy oka. Wanda, bo o niej tu mowa, to wesoła i pełna uroku dziewczynka, której rodzice za wszelką cenę starają się uratować oczko. Po więcej informacji o przebiegu choroby zapraszam na stronę fundacji http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepomaga/c/929 gdzie ma miejsce zbiórka pieniążków. Pamiętajcie Kochani, tutaj liczy się każda złotówka! Zapraszam także na profil Wandy utworzony na facebooku

I oczywiście na licytację kolczyków "Leyla" :)